Technik administracji
Obsługuje klienta w instytucjach administracyjnych, zna wszystkie dziedziny prawa i finansów.
Zawód: Technik administracji - 334306
Technik administracji to kierunek idealny dla osób, które interesują się prawem administracyjnym i jego zastosowaniem w praktyce. Słuchacze tego kierunku w toku nauki poznają tajniki zasad prowadzenia postępowań administracyjnych, uczą się zarządzania finansami, a także dowiadują się, jak efektywnie kierować zespołem pracowników.
Dzięki temu, że Polska należy do Unii Europejskiej, przybywa urzędów administracji państwowej i samorządowej, a tym samym zwiększa się zapotrzebowanie na Techników administracji. Tego rodzaju specjaliści znajdą zatrudnienie również w przedsiębiorstwach, w których potrzebne są osoby znające się na sprawach urzędowych.
Technik administracji może pracować zarówno w administracji rządowej, jednostkach samorządu terytorialnego i jednostkach organizacyjnych gmin, jak i przedsiębiorstwach, organizacjach społecznych oraz zakładach usługowych. Równie często znajduje zatrudnienie w bankach, urzędach oraz firmach ubezpieczeniowych.

- Zaoczny
*Zajęcia odbywają się w szkołę co 2 tygodnie przez 2 dni
Dokumenty potrzebne do zapisu dla obcokrajowców:
2. Kopia aktu małżeństwa lub zmiany nazwiska (tłumaczenie przysięgłe można zamówić w szkole i zrobić kopię)

***zagraniczne dokumenty o wykształceniu powinny być opatrzone apostille (zgodnie z umową dwustronną obywatele Ukrainy nie muszą apostillować swoich dokumentów o wykształceniu)
1. Działalność gospodarcza w jednostce organizacyjnej
2. Język obcy w administracji – język angielski