Do poprawnego działania serwisu używamy plików Cookies.
Ok, rozumiem.
Close
Close
Poznań
Sekretariat
Viber
Messenger
Mail
Phone
Witamy na stronie internetowej policealnej szkoły Medicus.
2 lata nauki
Technik elektroniki i informatyki medycznej
Wykorzystuje wiedzę i umiejętności w zakresie informatyki, elektroniki i stosuje się je w medycynie.
Zawód: Technik elektroniki i informatyki medycznej - 311411
Technik elektroniki i informatyki medycznej jest specjalistą, który posiada interdyscyplinarne kwalifikacje zawodowe. Wykorzystuje on w swojej pracy zarówno wiedzę i umiejętności z zakresu informatyki, elektroniki, jak i elektrokardiologii znajdując dla nich zastosowanie w medycynie. Technik elektroniki i informatyki medycznej obsługuje elektroniczny i informatyczny sprzęt medyczny oraz nadzoruje i kontroluje jego funkcjonowanie.
Technik opanowuje wiedzę ogólną, umożliwiającą opanowanie zagadnień technicznych – m.in. z zakresu metrologii, elektroniki i informatyki – oraz wiedzę specjalistyczną, dotyczącą metod i aparatury elektronicznej stosowanej w medycynie. Wiedza specjalistyczna związana jest m.in. z informatyką medyczną (komputerowe wspomaganie diagnostyki i terapii, bazy danych medycznych, systemy ekspertowe w medycynie)
Po ukończeniu szkoły absolwent może pracować w: w zakładach naprawy sprzętu medycznego, pracowni informatyki medycznej, w przedsiębiorstwach produkujących sprzęt elektroniczny i aparaturę medyczną.
Tryb kształcenia:
- Dzienny
- Stacjonarny
Nie wymagamy matury!
Na wszystkie kierunki!
Nauka za darmo!
Bez ukrytych opłat!
Bezpłatne kursy językowe!
Angielski
Letnia rekrutacja od 14 czerwca - wrzesień
Zimowa od grudzień
- luty

Online-rejestracja!
Made on
Tilda