Do poprawnego działania serwisu używamy plików Cookies.
Ok, rozumiem.
Close
Poznań
Sekretariat
Viber
Messenger
Mail
Phone
2 lata nauki
Higienistka stomatologiczna
Prowadzenie działalności profilaktyczno-leczniczej pod nadzorem i na zlecenie dentysty oraz utrzymanie gabinetu w gotowości do pracy.
Zawód: Higienistka stomatologiczna - 325102
Higienistka stomatologiczna współpracuje bezpośrednio z lekarzem stomatologiem. Pod jego nadzorem wykonuje zabiegi profilaktyczno - techniczne. Dobiera odpowiednie środki do utrzymania higieny jamy ustnej, wykonuje wstępne badania diagnostyczne, a także piaskowanie, skaling, polerowanie, lakowanie i lakierowanie zębów. Robi również takie zabiegi jak impregnacja zębów mlecznych, polerowanie i wykańczanie wypełnień zębowych. Higienistka instruuje także pacjentów, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.

Po ukończeniu szkoły absolwent może podjąć pracę w:
- w gabinetach stomatologicznych
- w państwowych oraz prywatnych gabinetach i klinikach stomatologicznych na terenie całej Polski, jak również poza jej granicami.
- Możesz też prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie edukacji z utrzymywania higieny jamy ustnej. Obecnie higienistki stomatologiczne są pilnie poszukiwane na terenie całej Unii Europejskiej m.in. w Niemczech, Francji, Włoszech czy Norwegii.

Tryb kształcenia:
- Stacjonarny
*Zajęcia odbywają się w godzinach porannych, wieczornych lub w weekendy
Nie wymagamy matury!
Na wszystkie kierunki!
Nauka za darmo!
Bez ukrytych opłat!
Bezpłatne kursy językowe!
Polski
Letnia rekrutacja od 14 czerwca - wrzesień
Zimowa od grudzień
- luty

Online-rejestracja!