Do poprawnego działania serwisu używamy plików Cookies.
Ok, rozumiem.
Close
Write Close
Close
Poznań
Sekretariat
WhatsApp
Viber
VK
Messenger
Mail
Phone
Добро пожаловать на сайт
Полицеальной Школы
MEDICUS!
Вы посещаете польскую версию сайта.
Перейти на русскоязычную
версию сайта?
2 lata nauki
Higienistka stomatologiczna
Prowadzenie działalności profilaktyczno-leczniczej pod nadzorem i na zlecenie dentysty oraz utrzymanie gabinetu w gotowości do pracy.
Zawód: Higienistka stomatologiczna - 325102
Higienistka stomatologiczna współpracuje bezpośrednio z lekarzem stomatologiem. Pod jego nadzorem wykonuje zabiegi profilaktyczno - techniczne. Dobiera odpowiednie środki do utrzymania higieny jamy ustnej, wykonuje wstępne badania diagnostyczne, a także piaskowanie, skaling, polerowanie, lakowanie i lakierowanie zębów. Robi również takie zabiegi jak impregnacja zębów mlecznych, polerowanie i wykańczanie wypełnień zębowych. Higienistka instruuje także pacjentów, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.
Po ukończeniu szkoły absolwent może podjąć pracę w:
- w gabinetach stomatologicznych
- w państwowych oraz prywatnych gabinetach i klinikach stomatologicznych na terenie całej Polski, jak również poza jej granicami.
- Możesz też prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie edukacji z utrzymywania higieny jamy ustnej. Obecnie higienistki stomatologiczne są pilnie poszukiwane na terenie całej Unii Europejskiej m.in. w Niemczech, Francji, Włoszech czy Norwegii.
Tryb kształcenia:
- Stacjonarny
Nie wymagamy matury!
Na wszystkie kierunki!
Nauka za darmo!
Bez ukrytych opłat!
Bezpłatne kursy językowe!
Angielski
Rekrutacja od 20.12.2019 - 05.02.2020!
Online-rejestracja!
Made on
Tilda