Technik usług kosmetycznych
Profesjonalne przygotowanie do wykonywania zabiegów kosmetycznych dla twarzy i ciała
Zawód: Technik usług kosmetycznych - 514207
Student zdobędzie wiedzę w zakresie kosmetologii, zyska umiejętności pielęgnacji skóry, umiejętności makijażu. Absolwent będzie mógł pracować w salonach kosmetycznych, a także prowadzić indywidualną działalność gospodarczą świadcząc usługi w kosmetologii
Po zakończeniu nauki w naszej szkole absolwent zdobędzie wiedzę w takich dziedzinach:
- wykonywania zabiegów w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej,
- wykonywania zabiegów fizykoterapeutycznych z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań,
- ustalania rodzaju zabiegów kosmetycznych zgodnie z rozpoznaniem, posługiwania się nomenklaturą używaną w światowej kosmetyce i kosmetologii,
- diagnozowania w oparciu o przeprowadzone badania skóry i jej przydatków, odróżniania skóry zdrowej od chorobowo zmienionej,
- charakteryzowania składu preparatów powszechnie używanych w kosmetyce oraz ich działania na skórę i organizm.

- Zaoczny
*Zajęcia odbywają się w szkołę co 2 tygodnie przez 2 dni
Dokumenty potrzebne do zapisu dla obcokrajowców:
2. Kopia aktu małżeństwa lub zmiany nazwiska(tłumaczenie przysięgłe można zamówić w szkole i zrobić kopię)

***zagraniczne dokumenty o wykształceniu powinny być opatrzone apostille (zgodnie z umową dwustronną obywatele Ukrainy nie muszą apostillować swoich dokumentów o wykształceniu)
1. Organizacja i działalność gospodarcza
2. Język obcy w kosmetyce– język angielski