1.5 roku nauki
Opiekun medyczny
Świadczenie usług opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej
Zawód: Оpiekun medyczny - 532102
Opiekun medyczny – ze wszystkich kierunków medycznych jest najbardziej uniwersalny, gdyż po jego ukończeniu można pracować zarówno z chorymi wymagającymi opieki czasowo, jak i z takimi, którzy pomocy wymagają stale (starszymi, niepełnosprawnymi). Umiejętności nabyte na tym kierunku stanowią podstawę wszystkich zawodów medycznych kształconych na poziomie szkoły policealnej – wystarczy uzupełnić dodatkową kwalifikację, aby wyspecjalizować się w opiece nad osobami niepełnosprawnymi czy starszymi.

Opiekun medyczny asystuje personelowi medycznemu podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, udziela wsparcia osobie chorej i niesamodzielnej w różnym wieku. Wykonuje czynności opiekuńcze, pielęgnacyjne oraz higieniczne wobec swoich podopiecznych.
Absolwenci po ukończeniu kursu mogą pracować w akcjach charytatywnych, fundacjach, instytucjach pomocy społecznej, szpitalach, organizacjach, które pracują dla chorych i łączonych

- Stacjonarny
*Zajęcia odbywają się w godzinach porannych, wieczornych lub w weekendy
Dokumenty potrzebne do zapisu dla obcokrajowców:
2. Kopia aktu małżeństwa lub zmiany nazwiska(tłumaczenie przysięgłe można zamówić w szkole i zrobić kopię)

***zagraniczne dokumenty o wykształceniu powinny być opatrzone apostille (zgodnie z umową dwustronną obywatele Ukrainy nie muszą apostillować swoich dokumentów o wykształceniu)
1. Opieka nad osobą chorą i niesamodzielną oraz opieka medyczna
2. Zdrowie publiczne